Kryptowalutownia

Spis giełd kryptowalut

Porównanie giełd kryptowalut z Polski i zagranicy - jakie firmy je reprezentują, maksymalne prowizje (MP) oraz problemy, które możesz na nich napotkać.

Nazwa Opis MP Link Komunikat
BitBay Największa giełda z polskimi korzeniami funkcjonująca od 2014 orku, która jednak przeniosła się na Maltę, aby uniknąć obowiązującego w Polsce bałaganu prawnego wokół kryptowalut. Obecnie operatorem giełdy jest firma Pinewood Holdings Limited i oferuje handel kilkunastoma kryptowalutami w złotówkach, euro, dolarach, funtach oraz bitcoinach. Opłaty transakcyjne nie należą do najniższych, ale za to giełda może się pochwalić dopracowanym interfejsem użytkownika. Weryfikacja konta jest praktycznie wymagana, jako że bez niej nie wypłacimy z giełdy nawet kryptowalut. 0.0043 link Występują obecnie problemy z API (orderBooks, trades).
Binance Chińska giełda, która wystartowała w połowie 2017 roku i bardzo szybko zdobyła popularność. Oferuje setki par kryptowalut. Nie wspiera natomiast tradycyjnych walut fiducjarnych – co najwyżej stablecoiny jak USDT lub USDC. Operatorem firmy wg regulaminu jest Binance Limited. Niezweryfikowane konta mogą handlować kryptowalutami – jedynym ograniczeniem jest limit dzienny dla wypłat do wartości 2 BTC. 0.001 link Występują obecnie problemy z API (orderBooks, trades).
LiveCoin Giełda została rzekomo zhackowna 24.12.2020 po czy zamknęła działalność. obsługiwała ponad 100 par walutowych, a w tym także dolary, euro oraz ruble. Trudno znaleźć informacje kto odpowiadał za platformę - whois domeny sugeruje, że DELTA E-COMMERCE LTD z Wielkiej Brytanii. Platforma już wcześniej miała częste problemy techniczne, API co drugi dzień zrywa połączenia HTTP, a gdy czasem padnie jakiś portfel wtedy za wznowieniem wypłat trzeba było czekać tygodniami. 0.0018 link Integracja z giełdą zawieszona.
Bittrex Jedna z największych giełd kryptowalut na świecie. Prowadzona przez spółkę zarejestrowaną w USA - Bittrex, LLC. Oferuje setki par kryptowalut. Nie wspiera natomiast tradycyjnych walut fiducjarnych – co najwyżej USDT Thener. Giełda jest bardzo stabilna techniczne na tle innych, jednak gdy natrafimy na jakiś problem wtedy na odpowiedź od wsparcia klienta przyjdzie nam czekać parę dni. 0.0025 link Występują obecnie problemy z API (orderBooks, trades, exchangeWallets).
Poloniex Giełda działająca od 2014 roku, z dużą ilością kryptowalut w parach z BTC, ETH, XMR i USDT. Jej użytkownicy często skarzą się na niemal nieistniejące wsparcie klienta, gdzie na odpowiedź trzeba czasem czekać nawet miesiąc. Platformę niedawno temu przejęła amerykańska spółka Circle powiązana z Goldman Sachs. 0.0025 link Występują obecnie problemy z API (orderBooks, trades).
Bitfinex Jedna z największych giełd kryptowalut na świecie pod względem obrotów. Niejasna struktura organizacyjna może budzić wątpliwości - platformą zarządza firma iFinex Inc. z Hong Kongu, natomiast regulamin akceptujemy wobec amerykańskiej spółki BFXNA Inc. lub BFXWW Inc. z Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Giełda miała ostatniego czasu duże problemy z obsługą bankową oraz rosną podejrzenia że Tether, z którym ta giełda ta jest mocno powiązana, jest scamem. 0.002 link
Exmo Giełda funkcjonująca od 2015 roku. Operatorem giełdy jest brytyjska spółka EXMO Finance LLP. Oferują paręnaście kryptowalut w parach z EUR, USD, RUB, UAH i PLN. Ostatnio zaczęli się promować w Polsce lecz na tle rodzimych giełd mają bardzo duży spread. Natomiast największym minusem jest niemal nieistniejąca obsługa klienta – na wiele zgłoszeń nie odpowiadają w ogóle lub po miesiącu. Dzieje się tak nawet jeżeli problem dotyczy braku zaksięgowania większej wpłaty lub wypłaty. 0.002 link
CoinDeal Giełda stworzona w 2018 roku przez spółkę zarejestrowaną na Malcie. 0.004 link Występują obecnie problemy z API (orderBooks).
Kraken Giełda z siedzibą w USA. Posiada paręnaście kryptowalut w parach z BTC i walutami fiat (USD, EUR, CAD, JPY). 0.0026 link
KuCoin Chińksa gieła oferująca dziesiątki par kryptowalut. Brak walut fiat, co najwyżej USDT. 0.001 link
Tidex Mniejsza giełda w UK oferująca pary krypto / kryptu ( w tym USDT). 0.001 link
Shitcoins.club Operator największej ilości bitcoinomatów w Polsce. Firma zarejestrowana pod nazwą "SOCJALIZM BOHATERSKO WALCZY Z PROBLEMAMI NIEZNANYMI W ŻADNYM INNYM USTROJU sp. z o. o.". Mimo wyczuwalnej ironi w nazewnictwie wpłaty i wypłaty działają, a w razie problemów wsparcie techniczne sprawnie odpowiada pod numerami telefonów podanymi na automatach oraz stronie www. Dla ludzi ceniących sobie anonimowość można też skontaktować się poprzez komunikatory Telegram lub Signal. link Integracja z giełdą zawieszona.
FlyingAtom Sieć fizycznych kantorów, w których możemy F2F u kasjera wymienić BTC, ETH, LTC, DASH za złotówki. Posiadają też kantor internetowy oraz bitomaty ale obsługują tam wyłącznie BTC. link
Tokeneo Kantor uruchomiony w 2018 przez polską firmę Smart Trader Fx Sp. z o. o. Obecnie można w nim jedynie kupować za złotówki (maksymalnie 3900 zł) parę kryptowalut. Nie można natomiast ich tam sprzedać. link Integracja z giełdą zawieszona.
Kantor Bitcan Internetowy kantor kryptowalut prowadzony przez spółkę Unbanked Sp. z o.o. z Warszawy. link Integracja z giełdą zawieszona.
BitMarket24 Mała polska gieła zamknięta w 2019 z powodu oskarżeń KNF i niekorzystnych interpretacji przepisów podatkowych w Polsce. 0.0042 link
Cryptopia Niegdyś duża giełda, która ostatniego czasu była zamknięta z powodu ataku hackerskiego w dniu 16.01.2019. Prowadziła ją spółka Cryptopia Limited zarejestrowaną w Nowej Zelandii. Obsługiwała setki par kryptowalutowych, bez jednak walut fiducjarnych – co najwyżej USDT Tether. 0.002 link Integracja z giełdą zawieszona.
Coinroom Utworzona w roku 2017 przez spółkę zarejestrowaną w Polsce - Coinroom Sp. z o.o. - 02.04.2019 wypowiedziała wszystkim swoim użytkownikom umowy z 1-dniowym okresem wypowiedzenia. Już wcześniej powstały duże kontrowersje nt. ich algorytmu dopasowywania ofert. Teraz użytkownicy giełdy zastanawiają się czy odzyskają pieniądze. 0.0025 link
Abucoins Giełda stworzona w 2017 roku przez polską spółkę Abucoins Sp. z o.o. i zamknięta w 2018 z powodu oskarżeń KNF i niekorzystnych interpretacji przepisów podatkowych w Polsce. 0.0025 link Integracja z giełdą zawieszona.
BitMarket Jedna z peirwszych giełd z polskimi korzeniamy, która działała od 2014 do 2019 roku. Giełda upadła oficjalnie w sutek działania hackerów, jednak spór między spółkami, które na przestrzeni lat zajmowany się giełdą (BitMarket Limited zarejestrowana w Republice Seszeli, brytyjski Kvadratco Services Limited i polski IQ Partners S. A.) może sugerować też inne powody. Więcej można przeczytać na niebezpiecznik.pl 0.0045 link Integracja z giełdą zawieszona.

Notowania kryptowalut

Z wszystkich powyższych giełd zbieramy notowania i aktualne kursy. Zobacz gdzie najkorzystniej kupić lub sprzedać swoją kryptowalutę.

Ogólne dyskusje

Serwis kryptowalutownia.pl jest prowadzony przez firmę WALCZAK.IT. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona używa cookies w celu świadczenia usług i statystyk określonych w regulaminie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądardki. Jeżeli się z tym nie zgadzasz opuść stronę lub zmień swoje ustawienia. Przedstawione tutaj dane mają jedynie charakter poglądowy - przed podjęciem decyzji inwestycyjnych należy sprawdzić dane na stronach poszczególnych giełd. W sprawach zwiazanych z serwisem można się z nami kontaktować poprzez email biuro@walczak.it lub sekcję dyskusyjną.