Kryptowalutownia
Kryptowalutownia

Spis kryptowalut

Porównianie kryptowalut - opis, mocne i słabe strony, kursy, notowania, informacje o problemach.

Kod Nazwa Aktualny kurs i notowania z 7 dni Opis Kod
BTC Bitcoin ...
7d1d3h
... ... ...
Najpopularniejsza kryptowaluta na świecie, która jako pierwsza wdrożyła technologię blockchain w 2009 roku. Opiera się na Proof of Work (PoW) i algorytmie SHA256 dla którego istnieją koparki typu ASIC. Średni czas zatwierdzania bloku to 25 min.
... wiecej
BTC Giełdy chevron_right
ETH Ethereum ...
7d1d3h
... ... ...
Powstała w 2013 i szybko zdobyła wsparcie dużych korporacji. Blockchain oparty o PoW i algorytm Ethash (optymalny dla GPU) tworzy globalną wirtualną maszynę na której można uruchamiać tzw. inteligentne kontrakty.
... wiecej
ETH Giełdy chevron_right
LTC Litecoin ...
7d1d3h
... ... ...
Bliski kuzyn Bitcoina oparty także na Proof of Work. Odróżnia się krótszym czasem zatwierdzenia bloku ~ 2,5 minuty oraz wykorzystaniem algorytmu Scrypt, dla którego istnieją koparki typu ASIC.
... wiecej
LTC Giełdy chevron_right
LSK Lisk ...
7d1d3h
... ... ...
Lisk to kryptowaluta oraz zdecentralizowana platforma do tworzenia aplikacji opartych na blockchain. Wykorzystuje delegowany Proof of Stake (DPoS).
... wiecej
LSK Giełdy chevron_right
DASH Dash ...
7d1d3h
... ... ...
Kryptowaluta wyróżniająca się funkcją Instant Send, która natychmiastowo i bezpieczne blokuje środki przed przetworzeniem ich przez blockchain. Z tego względu Dash jest jedną z nielicznych krypto, które mogłyby zastąpić karty płatnicze. Funkcjonalność tą uzyskano poprzez wprowadzenie tzw. Masternodów do sieci. Umożliwiają one także funkcja Private Send, która anonimizuje transakcje poprzez mechanizm CoinJoin. Sam blockchain opiera się o Proof of Work i algorytmie X11, dla którego istnieją koparki typu ASIC.
... wiecej
DASH Giełdy chevron_right
XMR Monero ...
7d1d3h
... ... ...
Kryptowaluta skoncentrowana na wysokiej prywatności i decentralizacji. Powstała w 2014 jako fork Bytecoin. Blockchain oparty o PoW i algorytm CryptoNight, który można efektywnie liczyć zarówno na CPU jak i GPU.
... wiecej
XMR Giełdy chevron_right
BCH Bitcoin Cash ...
7d1d3h
... ... ...
Fork Bitcoina powstały w roku 2017 wskutek braku porozumienia w społeczności ws. sposobu skalowania oraz zapewniania natychmiastowych transakcji.
... wiecej
BCH Giełdy chevron_right
BTG Bitcoin Gold ...
7d1d3h
... ... ...
Kolejny fork Bitcoina powstały w roku 2017, który zmienił algorytm PoW z SHA256 na Equihash co sprawiło że kopanie BTG odbywać się na koparkach GPU zamiast ASIC.
... wiecej
BTG Giełdy chevron_right
GAME GameCredits ...
7d1d3h
... ... ...
Kryptowaluta, która miała aspiracje stać się środkiem płatniczym w grach. Nie uzyskała jednak żadnej istotnej adopcji.
... wiecej
GAME Giełdy chevron_right
ZEC Zcash ...
7d1d3h
... ... ...
Kryptowaluta powstała w 2016 skoncentrowana na wysokiej prywatności dzięki zastosowaniu zk-SNARKs – procedury kryptograficznej opartej o tzw. dowody z wiedzą zerową. Algorytm konsensusu to PoW z Equihash, który kopie się na koparkach GPU.
... wiecej
ZEC Giełdy chevron_right
OMG OmiseGo ...
7d1d3h
... ... ...
OMG Giełdy chevron_right
GNT Golem ...
7d1d3h
... ... ...
Token ERC20 w sieci Ethereum stosowany jako środek płatniczy w polskim projekcie mającym na celu stworzenie zdecentralizowanego superkomputera, w którym każdy może zamówić wykonanie obliczeń.
... wiecej
GNT Giełdy chevron_right
XRP Ripple ...
7d1d3h
... ... ...
XRP Giełdy chevron_right
XIN Infinity Economics ...
7d1d3h
... ... ...
XIN Giełdy chevron_right
KZC KZCASH ...
7d1d3h
... ... ...
KZC Giełdy chevron_right
FTO FuturoCoin ...
7d1d3h
... ... ...
Fork kryptowaluty Dash, w którym scentralizowana mechanizm masternodów. Stosowany jak jednosta płatnicza w MLMie FutureNet wobec którego istnieją podejrzenia że jest piramidą finansową.
... wiecej
FTO Giełdy chevron_right
STEEM Steem ...
7d1d3h
... ... ...
STEEM Giełdy chevron_right
XZC ZCoin ...
7d1d3h
... ... ...
XZC Giełdy chevron_right
PIVX PIVX ...
7d1d3h
... ... ...
Fork kryptowaluty Dash, w którym algorytm konsensusu zamieniono z PoW na PoS. Prywatność jest natomiast realizowana za pomocą procedury kryptograficznej opartej o tzw. dowody z wiedzą zerową, w przeciwieństwie do CoinJoin stosowanego przez Dash. W obu kryptowalutach Masternody wspierają natychmiastowe transakcje.
... wiecej
PIVX Giełdy chevron_right
SC Siacoin ...
7d1d3h
... ... ...
SC Giełdy chevron_right

Więcej kryptowalut

Nie znalazłeś swojej kryptowaluty? Powyższe notowania to nie wszystkie w naszym serwisie.

Ogólne dyskusje

Serwis kryptowalutownia.pl jest prowadzony przez firmę WALCZAK.IT. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona używa cookies w celu świadczenia usług i statystyk określonych w regulaminie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądardki. Jeżeli się z tym nie zgadzasz opuść stronę lub zmień swoje ustawienia. Przedstawione tutaj dane mają jedynie charakter poglądowy - przed podjęciem decyzji inwestycyjnych należy sprawdzić dane na stronach poszczególnych giełd. W sprawach zwiazanych z serwisem można się z nami kontaktować poprzez email biuro@walczak.it lub sekcję dyskusyjną.